تبلیغات
برداشت اول هر ایرانی با همکاری پست جمهوری اسلامی ایران - مستند دیدنی مارها

مستند مارها

  

فیلم مستند جذاب و دیدنی در مورد زندگی مارها که محصول شبکه bbc می باشد و به طور جالبی به زندگی مارها در طبیعت می پردازد که چگونه بعضی ازاین موجودات زیبا می توانند بسیار خطرناک باشند و حتی کشنده.

 مارها را بهتر بشناسیم 

مارها موجوداتی مرموز هستند و با وجود آنکه اغلب مردم از آنها وحشت دارند از پر طرفدارترین جاندارانی می باشند که می خواهیم راجع به آنها اطلاعات کسب کنیم.

تا کنون حدود 3000 گونه از این موجودات شناسایی شده اند که در این میان فقط حدود 400 گونه آنها سمی میباشند و از میان آنها فقط 50 گونه خطرناک بوده و میتوانند برای انسان مشکل ساز باشند. در ضمن باید بدانیم که مارهایی که سمی هم نیستند ممکن است شما را گاز بگیرند که در اینصورت جای هیچ نگرانی نیست.

برای بدست آوردن ایده از میزان خطر مارها می توان به آمار مراجعه کرد، بعنوان مثال در ایالات متحده سالانه بیش از 40 هزار مورد مرگ در اثر تصادفات رانندگی وجود دارد در حالی که بر اثر مار گزیدگی بطور متوسط فقط تعداد 15 مرگ گزارش می شود.

برای بدست آوردن ایده از میزان خطر مارها می توان به آمار مراجعه کرد، بعنوان مثال در ایالات متحده سالانه بیش از 40 هزار مورد مرگ در اثر تصادفات رانندگی وجود دارد در حالی که بر اثر مار گزیدگی بطور متوسط فقط تعداد 15 مرگ گزارش می شود

 

 در این مجموعه تصاویر جالب از شکار و نحوه زندگی مارها نمایش داده شده است

کجا را برای زندگی انتخاب میکنند

  
این موجودات بجز در قطب جنوب تقریبا" در سایر قسمت های دنیا وجود دارند. اغلب مارها روی زمین یا زیر آن زندگی می کنند اما برخ از انواع آنها هم وجود دارند که درختان یا آب را محل زندگی خود انتخاب می کنند. کنار رودخانه ها باتلاقها نیز از جمله مکانهای مورد علاقه برای زیندگی این خزندگان می باشد. گونه های جالبی از مارها در آسیای جنوب شرقی مشاهده شده است که توانایی پریدن نیز دارند و بسادگی از شاخه درختی به شاخه دیگر می پرند.

غذای مورد علاقه مارها


با توجه به اندازه و ابعاد، یک مار عادی ممکن است انواع کرم، حشرات، انواع موش، انواغ تخم مرغ سایر حیوانات، قورباغه و ... را بعنوان غذا برای خودانتخاب کند ولی مارهای با جثه بزرگتر  موجوداتی بزرگتر و متناسب با وزنشان را انتخاب می کنند.

 

نحوه شکار مارها

  

خطر مارها را می توان به دو دسته تقسیم کرد، اول آنهایی که با سم خود می توانند باعث مشکلاتی در سیستم عصبی یا گردش خون طعمه شوند و دسته دوم آنهایی که با قدرت ماهیچه های خود می توانند طعمه را تحت فشار قرار دهند یا خفه کنند. این نوع از مارها با آرامش خیال آنقدر منتظر می مانند تا طعمه به آنها نزدیک شود و سپس در زمان مقتضی خود را به دور آن پیچیده آنقدر فشار می دهند تا جانور - یا انسان ! - از نفس کشیدن باز ایستد. در حالی که مارهای سمی پس از تزریق یا پاشیدن سم به طعمه منتظر می مانند تا طعمه از پای در آید.

پس از ازپای در آوردن طعمه چه با سم و چه از طریق فشار دادن، از آنجایی که مارها دندان برای جویدن یا خرد کردن ندارند مجبور هستند که طعمه خود را درسته ببلعند و سپس توسط ترشحات معده آنرا هضم کنند.

 

بزرگترین دلیل ترس مردم از مارها عدم شناخت
 از این موجودات شگفت انگیز است

 

 

 در این مجموعه بی نظیر شما را با انواع مارها و نحوه زندگی آنها آشنا می کنیم.

اوقات فراغتتان را با ما همراه باشید ماهم سعی می کنیم شمارا با حقایقی آشنا کنیم که تا کنون هیچ جای دیگر نشنیده و ندیده اید.

ما سطح اطلاعات عمومی شما را در هر زمینه ای که بخواهید ارتقاء می دهیم

با یکبار خرید از ما تفاوت محصولات ما را با مکانهای دیگر احساس می کنید.

هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است , به همین خاطر محصولات خود را با قیمت مناسب و استثنائی در اختیار شما سروران قرار می دهیم

 پیشنهاد میكنیم حتما این مجموعه كمیاب را تهیه كنید و از دیدن آن در اوقات فراغت لذت ببرید ضمن اینكه این مجموعه یك مجموعه باارزش برای عزیزانیست كه قصد تحقیق در این موضوعات را دارند و یا اینكه بخاطر علاقه بدنبال این سری از كارها هستند. فارغ از هرگونه تبلیغات این محصول بینظیر را به تمام عزیزان پیشنهاد میكنیم .علاقمند به هر سبك فیلم یا سریالی هستید یا به هر چیز دیگری علاقه دارید این مستند عظیم و كامل را ببینید و لذت ببرید