شلوارهای موهن زنانه چینی در تهران + عکس
سری به پاساژهای تهران بزنید، از میلاد نور، گلستان، سرخه بازار، بازار صفویه و قائم و... در شمال تهران، تا امامزاده حسن، سلسبیل، هاشمی، 16 متری امیری، بازار دوم، امام حسین، گمرك و... در جنوب شهر. یا نمایندگی‌های بوسینی، هانگ تن، جیوردانو، بالنو، مستر پیچ، تامی و... كه همگی یا چینی هستند یا تحت لیسانس در چین تولید می‌شوند، به چشم می‌خورند.
عصرایران؛ انگار چینی‌ها پس از كشتار ترك‌های مسلمان كشور خودشان، تصمیم گرفته‌اند به مقدسات مردم مسلمان ایران هم به موهن ترین شكل ممكن حمله كنند.

تا پیش از این، Made In China حتی به تسبیح‌ها و جانمازهای ایرانیان رسیده بود و حالا كلمه «الله» و عبارت مقدس مسلمانان یعنی «بسم الله الرحمن الرحیم» را به قسمت پشت شلوارهای ایرانیان برده‌اند و عجب آنكه برخی مدعیان كه پیشتر در اعتراض به عبارت كوكاكولای برعكس شده كفن پوش به خیابان‌ها می ریختند و در راستای تحریم كوكاكولا و نستله حركت می‌كردند و هم در برابر كشتار مسلمانان چین سكوت كرده‌اند و هم در برابر این توهین آشكار.

این شلوارهای جین زنانه در فروشگاه‌های افسریه، حوالی خیابان‌های اول و دوم به قیمت دوازده هزار تومان در حراجی به فروش می رسند.

بیشتر خریداران هم به نوشتار پشت جیب شلوار توجه نمی‌كنند و صرفا به خاطر قیمت و دوخت شلوار ان را خریداری می‌كنند. فروشنده هم اطلاعات چندانی درباره محل خرید شلوارها و ...نمی‌دهد؛ البته برخی از خریداران به دلیل عبارت پشت شلوار از خرید آن خودداری می‌كنند.

به تصویر این شلوارهای جین چینی كه به تازگی به بازار ایران وارد شدند، نگاه كنید؛ عبارت «بسم الله الرحمن الرحیم» كه «الله» آن دوبار تكرار شده است، روی جیب‌های عقب این شلوارهاست و یك بسم الله هم برعكس نوشته شده است.
در مكتب اسلام برای كلمه الله حرمت قایل شده اند، به گونه‌ای كه حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و... و حالا درست در قسمت نشیمنگاه این شلوارها این كلمه گلدوزی شده و بدتر آن که در تهران ـ که خیلی‌ها دوست دارند آن را ام القرای جهان اسلام بنامند ـ به فروش می رسد!

با توجه به اینكه این شلوارها تازه به كشور وارد شدند، هنوز تعدادشان مشخص نیست، ولی به دلیل آنكه در مارك داخلی شلوارها، عبارت "Made In P.R.C" مخفف عبارت "People Republic of China" به معنی جمهوری خلق چین درج شده است، به نظر می‌رسد تكذیب ملیت این كالاهای موهن و تازه وارد برای مسئولان كمی مشكل شود.
تا پیش از این، واردات پرتقال اسرائیلی توطئه برخی عناصر نامعلوم اعلام شد، واردات سیب از آمریكا در هاله‌ای از ابهام باقی ماند، اما دیگر مارك داخلی این شلوارها را نمی‌توان انكار كرد. مگر اینكه مسئولان مدعی شوند این شلوارها در داخل تولید شده است، كه منطقا با توجه به عقبه مذهبی مردم ایران، كمتر تولید كننده‌ای فرض به تعمد، جرأت چنین اهانتی را دارد. یا اینكه باید گفته شود پك این شلوارها در بین راه باز و داخل آنها مارك چینی درج شده است (مثل توجیهی كه برای واردات پرتقال اسرائیلی آورده شد)!

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردین 1388    | توسط: فروشنده برداشت اول    | طبقه بندی: سرگرمی تفریحی،     |
نظرات()