نوآوری در کدبانوگری
نوآوری در کدبانوگری
سبزی ها را به مدت زیاد در آب خیس نکنید ، زیرا ویتامین ها و مواد معدنی آنها در آب حل می شود....

طی یك سال 62 كیلو وزن كـم كـردم!
طی یك سال 62 كیلو وزن كـم كـردم!
امین كشفی پیش از رژیم خود می‌گوید: از زندگی خسته شده‌ام، از خودم بدم می‌آید. هر جا می‌رم چپ‌چپ نگاهم می‌كنند، همه دكتر می‌شن، نصیحتم می‌كنن. آخه من سیدمحمدامین كشفی 18 ساله كه هنوز خیلی آرزوها در سر دارم 140 كیلو وزنمه، دیگه قیافه‌ام شده مثل غول‌هایی كه توی داستان‌های بچه‌هاست. 

5 ماده غذایی مهم در رژیم غذایی
5 ماده غذایی مهم در رژیم غذایی
تحقیقات نشان می‌دهد ارتباط قوی بین حجم عضلات و سلامتی بدن وجود دارد. وقتی پا به سن می‌گذاریم بدن حالت عضلانی خود را از دست می‌دهد به ویژه اگر بخوبی مورد استفاده قرار نگیرد. این عارضه کیفیت زندگی، تعادل، قدرت و توانایی بهبود بدن بعداز یک بیماری یا تصادف را تحت تاثیر قرار می‌دهد. »»

چگونه كودكان را به خوردن غذا تشویق كنیم؟
چگونه كودكان را به خوردن غذا تشویق كنیم؟
اغلب كودكان هشت، نه ماهه قادرند به تنهایی بنشینند به همین دلیل اگر سر میز، غذا می‌‌خورید، صندلی بلندی برای كودك تهیه كنید تا او بتواند در كنار شما غذایش را بخورد و اگر هم روی زمین غذا می‌‌خورید، پارچه‌ای سفید و پاكیزه زیر كودك پهن كنید»»

راز داشتن لبخند زیبا
راز داشتن لبخند زیبا
بعضی تغییرات ساده در رژیم غذایی می تواند به داشتن لبخندی زیبا و جذاب در تمام طول زندگی کمک کند. مسلما تغذیه سالم و صحیح به حفظ سلامتی کمک موثری می کند

فست فود، سونامی‌قرن
فست فود، سونامی‌قرن
دكتر محمدصادق كرمانی از معروف‌ترین و حاذق‌ترین پزشكانی است كه در امر تغذیه فعالیت می‌‌كند و برنامه‌های او برای رفع چاقی یا لاغری، مثمرثمر واقع شده و به همین خاطر مراجعین زیادی را هر روزه پذیرا می‌‌شود. در سالیان اخیر برنامه‌های رژیمی او چنان با استقبال مواجه شد كه از برنامه‌هایش به عنوان «رژیم دكتر كرمانی» یاد می‌‌كنند.»»

زیره كرمانى
زیره كرمانى
زیره از ادویه اى است كه انسانهاى ماقبل تاریخ آن را مصرف مى كرده اند. دلیل این ادعا این است كه زیره را در خانه هاى دریاچه اى كه مردم ماقبل تاریخ در آن سكونت داشته اند پیدا كرده اند. یونانیها و رومیان از خواص آن بى اطلاع بوده اند ولى آن را مصرف مى كرده اند. ابن بیطار طبیب عرب آن را مى شناخته و مصرف آن را براى دفع نفخ شكم تجویز مى كرده است .»»

زعفران
زعفران
زعفران گیاهى شگفت انگیز، زیبا و معطر است و این صفات موجب شده است توجه قدیمیها را به خود جلب كند و تاریخى كهن و قدیمى از خود به یادگار بگذارد. مصریان قدیم آن را مى شناختند و در باغهاى معروف لوكسور آنرا به عمل مى آوردند.

رفع کسالت و خستگی با غذاها
رفع کسالت و خستگی با غذاها
حتما برای شما هم اتفاق افتاده كه هر روز صبح را پر انرژی شروع كرده و تمامكارهای منزل و محیط كار را به خوبی انجام داده باشید، بعد ناهار را در منزل یا پشت میز اداره میل كنید و دوباره بخواهید برنامه كاری خود را دنبال كنید، اما در ساعت 2بعد از ظهر حس ‌كنید تمركزتان كم شده و شدیداً دلتان می‌خواهد چرت بزنید »»

آموزش رایگان پرستاری
آموزش رایگان پرستاری
«انجمن پرستاری ایران» برای ارتقای سطح سلامت جامعه، آموزش شهروندان و عكس‌العمل مناسب هنگام بروز حوادث یك دوره آموزش كمك‌های اولیه رایگان برگزار می‌‌كند»»

کره
کره
كره غذایى ممتاز است كه ارزش كالرى آن قابل توجه است . صدگرم كره 750 كالرى حرارت تولید مى كند. كره خام شاه روغن مواد چربى حیوانى است . در بعضى از كشورها در قانون مواد غذایى آنها براى كره مشخصاتى تعیین كرده اند از جمله در فرانسه چیزى باید به نام كره نامیده شود كه از زدن خامه تازه یا از شیر به دست آید و 82 درصد آن مواد چربى خالص باشد (كه گلبولهاى چرب كرم شیر است ) و در 18 درصد بقیه آن نباید بیش از شانزده درصد آب باشد.»»

گوشت
گوشت
گوشت بره خیلى جوان بیش از پانزده درصد چربى ندارد و مى توان از آن غذاهاى لذیذ و خوشمزه اى تهیه كرد. وقتى گوشت بره را از قصابى مى خرید به قصاب بگویید و از او بخواهید كه تمام چربیهاى آن را بگیرد و بقیه چربى آن را كه لابلاى گوشت نهفته است خودتان بگیرید. وقتى گوشت بره را كباب كنید قسمتى از چربى آن از گوشت در آمده و خارج مى شود و گوشت تقریبا بى چربى در اختیار شما مى گذارد. 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 بهمن 1387    | توسط: فروشنده برداشت اول    |    |
نظرات()